Van'da kendi evini AKP seçim bürosuna çevirince tüm kiracılar kaçtı

Van'da kendi evini AKP seçim bürosuna çevirince tüm kiracılar kaçtı haberi

Van Saray'da AKP İlçe Başkanlığı yapan Şeref Çevik, kiralık yer bulamayınca evini parti ve seçim ofisine değiştirince kiracılar 'bombalanma' riskiyle apartmanı boşalttı.

Van'ın Saray ilçesinde kiralık yer bulamayan AK Parti İlçe Başkanı Şeref Çevik, yıllardır evini parti ve seçim bürosu olarak kullanıyor. Van'da AK Parti Saray İlçe Başkanı seçilen Şeref Çevik, yer bulamadığı için son çare olarak evini boşaltarak parti ve seçim bürosuna dönüştürdü. Mülkiyeti kendisine ait olan binada kaldığı daireyi parti için kullanan Çevik, evini ise başka bir yere taşıdı. Başkanlık yaptığı dönemde çeşitli tehditler de aldığını dile getiren Çevik, "2014 yılında evimi boşaltarak parti ve seçim bürosu olarak kullanmaya başladım. Bu sürede, ilçe başkanlığı yaptığım için çeşitli tehditler aldım. Binada parti bürosunun yanında kiracılarım da vardı. Onlar da tehdit aldıkları için taşındılar. Yaklaşık 3 yıldır artık diğer daireler için kiracı bulamıyorum." dedi.

"BURASI AK PARTİ BİNASI, BURASI BOMBALANACAK"

Evini parti ve seçim bürosu yaptıktan sonra binada oturanların da tahdit edildiğini söyleyen Çevik, "Kiracılara, 'burası AK Parti binası, burası bombalanacak' denilerek boşaltmalarına sebep oldular. Yaklaşık 3 yıldır burası boş. 12 daire var. İlçede konut sıkıntısı olduğu halde biz kiracı bulamıyoruz. Çeşitli sıkıntılara rağmen hiç önemli değil dedik, ülkemiz için Ömer Halisdemirler, Fetih Sekinler eğer şehit oluyorsa, bize de bu anlamda görevler düşüyor. Doğu batı, Laz, Kürt, Çerkez, Arap demeden bu ülkenin huzuru için çalışmaktayız. Gelecek nesillerimiz bizden hesap soracak. Bizler doğru yoldayız." diye konuştu.

 

AVRUPA SERİ İLANLAR
Avrupa Gazete iPhone Uygulaması