Bu öz çekimi paylaşması ülkeyi birbirine kattı sert eleştirilerin hedefi oldu

Bu öz çekimi paylaşması ülkeyi birbirine kattı sert eleştirilerin hedefi oldu haberi

Suriye ziyaretini gerçekleştiren ve Esad ile selfie çekilen İtalya Senato Dışişleri Komisyonu Sekreteri Antonio Razzi'nin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunması ülkede 'utanç' konusu haline geldi.

Eski Başbakan Silvio Berlusconi'nin partisi Forza Italia (Haydi İtalya) üyesi, Senato Dışişleri Komisyonu Sekreteri Antonio Razzi, Avrupalı ve Rus parlamenterlerden oluşan bir heyetle Şam'da Beşşar Esad'ı ziyaret etti. Bu görüşmede Esad'la yaptığı öz çekimi Twitter hesabından paylaşan Razzi, sert eleştirilere maruz kaldı.Daha önce de, bir grup parlamenterle Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile bir araya gelmiş olmasından dolayı tepki çeken Antonio Razzi, Twitter'da kısa sürede ülkenin en çok konuşulan konusu oldu. Razzi, kendisine İngilizce "Kendinizle gurur duyuyor musunuz? diye soran bir Türk sosyal medya kullanıcısına "Neden olmasın?" diye yanıt verdi.

 

 

 

 

"ESAD'LA ÇEKTİREREK SAYGINLIĞINI GERİ KAZANMAK İSTİYOR"

İtalyan basınında "utanç verici selfie" ve "diktatörle selfie" gibi başlıklarla görülen haberi, bugün birinci sayfasından okuyucularıyla paylaşan Corriere della Sera, "Kendi halkını seri bir şekilde öldüren Suriye'nin tiranı Esad'la öz çekim" ifadesini kullandı. Razzi'nin, nasıl Senato gibi prestijli bir kurumun parçası olabildiğini sorgulayan gazete, onun, gözden düşmüş bir senatör olarak yeniden saygınlık kazanma çabasında olduğunu öne sürdü. Bu jesti "kötü bir espri" olarak niteleyen gazete, "Senatör Razzi güldürmüyor, yaptığı üzücü bir şey. Onun selfie partneri Beşşar Esad da güldürmüyor, korkutuyor. Bizim ikiyüzlülüğümüz, DEAŞ'ın üstesinden gelmek için bu tiranla (Esad) ittifak yapmak zorunda olmamız. Ancak en azından trajedinin olduğu yerde tiyatro üretmeyelim, gülmeyelim" eleştirisini getirdi.

 

AVRUPA SERİ İLANLAR
Avrupa Gazete iPhone Uygulaması